Malzemeler;

Kuru maya (2yemek kaşığı)

Ilık su (1çay bardağı)

Şeker (1çay bardağı)

un (4su bardağı)

Tuz

Tereyağ (4 yemek kaşığı)

Süt (1 su bardağı)

Tereyağ (1su bardağı)

Üzeri için gerekli malzemeler;

Süt (3 yemek kaşığı)

Sıvıyağ (7tatlı kaşığı)

Yumurta (2adet)

İçi için gerekli malzemeler

Kare çikolata (2paket)

Yapılışı;

  • Hamur önce oda sıcaklığında tamamen çözülmelidir. Testin buzunu çözmek çok önemli bir adımdır, çünkü nihai sonucun başarısı% 50’ye bağlıdır. Buz çözme işlemi 1,5 saate kadar sürebilir (genellikle ambalajın üzerine yazılır), bu nedenle hamuru önceden buzdolabından çıkarmak daha iyidir. Çözülmüş bir hamurdan simitler yumuşak ve havadardır.
  • 2. Adım: hamuru doğrayınHamuru silikon bir mat üzerine koyun. Önce hamuru dikdörtgenler halinde kesin, sonra her dikdörtgeni çapraz olarak kesin ve kruvasanlarımız için üçgen boşluklar elde ederiz. Sarmaktan çekinmeyin ve endişelenmeyin – bir damla çikolata sızmaz.
  • 3. Adım: Kruvasanları kapatınHamurun kenarına bir parça çikolata koyun. Çikolatayı hamura sarın ve bir kruvasan hazırlayın.
  • 4. Adım: Kruvasanların Yaklaşmasına İzin VermeFırın tepsisini parşömenle örtün. Kruvasanları fırın tepsisine koyun ve biraz 20 dakika kadar geçmelerini sağlayın. Hamuru yeterince çözdürmezseniz veya çıkmasına izin vermezseniz, kruvasanlar pişirme sırasında şeklini kaybedebilir. Sonra kruvasanların üstünü çırpılmış yumurta sarısı ile yağlayın. Fırınınız üstte iyi pişiyorsa, yumurta sarısı yağlaması gerekmez. Bu, fırının ne olursa olsun fırında pişirdiği durumlar için bir seçenektir.Bazen, puf böreği, üreticinin, ürünlerin 1,5 saate kadar sıcak bir yerde durmasını sağlamak için tavsiye ettiği ambalajlarda ortaya çıkar. Sabrım genellikle yeterli değil. Ama yine de kruvasan gelene kadar beklemeni öneririm. Ne kadar uzun süre dayanırlarsa o kadar havadar olurlar.
  • Adım 5: Çikolatalı Kruvasanları PişirinFırını önceden ısıtın. Fırın tepsisini kruvasanları fırına koyun ve kızarana kadar yaklaşık 15 dakika 180 derece pişirin.Havalı kruvasanlar hazır. Çay veya kahve için kruvasan servis yapın. Afiyet olsun!PS Söyle bana arkadaşlar, bu kruvasanların bakışta yalnız mıyım? Onları gördüğümde isteğimi yitiriyorum 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here