Malzemler;

Süt (1litre)

Pirinç (1çay bardağı)

Şeker (1su bardağı)

Vanilya (1paket)

Yapılışı;

400 mililitre bütün pastörize sütü derin bir güveç içine dökün, doğru miktarda toz şeker ve vanilya şekeri ekleyin . Şeker taneleri tamamen çözülene kadar bir çırpma teli ile karıştırın ve sıvıyı kaynatın.

Adım 2: Nişasta ve tavuk sarısını hazırlayın.

Süt bir tencerede kaynarken, kalan 100 mililitre süt ürününü derin bir kaseye dökün, üzerine 2 yemek kaşığı patates nişastası ekleyin ve her şeyi topaksız homojen bir kütleye karıştırın.

Sonra tavuk yumurtası alıyoruz, yumurtaların sayısı büyükse, yumurta büyükse 1 parça, küçükse 2 yumurta. Bir mutfak bıçağıyla kırarız, proteini yumurta sarısından ayırırız ve en son süt kabı ve nişastası ile ekleriz. Kendimizi bir çırpma teli ile donattık ve kabın içindeki tüm ürünleri homojen bir hava kütlesine kadar çırptık, bu işlemi sütün kaynaması gerektiği zaman en fazla 1 dakikaya ayırıyoruz .

Kaynamış sütte, 2 sıvı kütleyi çırpma teli ile aynı anda ve yoğun bir şekilde karıştırırken, nişastalı çırpılmış malzemeyi dökün. Karışımı karıştırmaya devam ettikten sonra tekrar kaynatın ve 1 ila 2 dakika kaynatın .

Sonra istediğimiz gibi davranırız, donmuş puding seviyorsanız, soğutulmuş bardaklara, bardaklara veya diğer kaplara dökebilirsiniz. Daha sonra bunları plastik ambalajla sıkın ve tatlıyı buzdolabında 2-3 saat boyunca tamamen donana kadar gönderin . Ya da ılık puding yiyerek biraz soğuma fırsatı verir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here