Malzemeler;

Tereyağ (225 Gr)

Yumurta sarısı (2adet)

Pudra şekeri (1bucuk su bardağı)

Kakao (1su bardağı)

Un(2su bardağı)

Krema (2yemek kaşığı)

Vanilya (1paket)

Üzeri için;

Toz şeker (1su bardağı)

Çikolatası için;

Tereyağ (1yemek kaşığı)

Bitter Çikolata (120 gram)

Bal ve Krema (3er yemek kaşığı)

Yapılışı;

Ürün normunun yarısını aldım, çünkü Hemen yeteri kadar kurabiye olacağını ve çok fazla olacağını fark ettim.

İlk adım armutları rendelemek. Orijinal tarifin yazarı, ilk önce onları tohum ve kabuklarından temizlemelerini tavsiye etti. Doğal tembellikten dolayı, bu durumda böyle davranıyorum – armutumu silerek temizleyin, bir kağıt havluyla silin ve doğrudan kabuğu ile rende değil (bu durumda, iyi) rende sürtünmeye başlamayın, kabuğumdan ayrılmayın, fırlatıp atıyorum ya da ezilmiş, hamurda Ondan gerçekten hoşlanıyorum. Tohumlara ulaşıyorum, armudu başka bir namlu ile ters çeviriyorum ve devam ediyorum .. Sonuç olarak, çekirdek ellerimde kalıyor ve rendelenmiş armut olması gerektiği yerde.

Armut (armut), şeker, yumuşatılmış tereyağı (önceden buzdolabından çıkarın ve oda sıcaklığında bırakın), ardından un ve soda ekleyin. Hamur yoğurun. Elleriyle müdahale ettim. Kolayca ve hızlı bir şekilde çıkıyor.

Kurabiyelerin bir hamur işi poşeti kullanarak bir fırın tepsisine yerleştirilmesi de tavsiye edildi …. Bir fırın tepsisine, bir fırın tepsisine yağlı kağıt koydum. Bir pasta şırıngası kullanarak kurabiye koymaya çalıştım. Sol üst köşede … Kısacası, bunun benim için işe yaramadığını farkettim – sadece ürpertici değil, ayrıca hamurun şırınga için çok dik olduğunu (ayrılmaya çalıştığını söyledi). Görevi basitleştirmeye karar verdim – Hamur parçalarını koparmaya ve onları ellerimle düzleştirip 0,5 cm kalınlıkta kek-daire haline getirmeye başladım. Böylece işler daha hızlı gitti. )) Yığınan daireler birbirinden yaklaşık 1 cm uzakta.

180 derece ısıtılmış fırında pişirilir. Bu küçük ince pulları 7 dakika, büyük yuvarlak kurabiyeleri 11 dakika pişirdim. Tencereden soğumalarını sağladı.

Servis yapmadan önce hiçbir şey için çerezler serpinmedim, bana gereksiz geldi. Yine de, bu zevk ve arzu meselesi.
Kurabiyeler çok lezzetli, sırsız değil, orta derecede tatlı ve orta derecede bir armut tadıyla ortaya çıktı.

Ürün normlarının yarısından 4’ünde başarısız küçük şeyler (forumda 3 tane yazdım – karışık) ve 15 tane tam teşekküllü parça aldım.

Afiyet olsun!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here