Malzemeler;

Yumurta (3adet)

Şeker (1su bardağı)

Sıvıyağ (1çay bardağı)

Ispanak (1su bardağı)

Kabartma tozu (1paket)

Vanilin(1paket)

Un(2su bardağı)

Kreması için gerekli malzemeler;

Şeker (2 yemek kaşığı)

Un(2yemek Kaşığı)

Süt(2su bardağı)

Labne peyniri (Yarım paket kadar)

Üzeri için gerekli malzemeler;

Krem şanti (2paket)

Soğuk süt (1su bardağı)

Hazırlanışı;

 1. Bir demet ıspanağı yıka, gövdelerini kes.
 2. Bitkinin yaprakları kaynar su ile bir tencereye indirilir, yarım dakika tutuşur. Uzun pişirme gerekli değildir, sadece yeşilleri yumuşatın. Dondurulmuş ıspanak kullanılırsa, tamamen çözülmeli ve sıkılmalıdır – kaynatmaya gerek yoktur.
 3. Pişirdikten sonra, yumuşatılmış yaprakları bir kevgir içine atar, soğuk suyla durulanır. Lifli yeşil kütleyi sıkın ve bir blender bardağına yükleyin. Oraya lezzet katıyoruz – beyaz acı bir kısmı olmayan, ince bir rende ile narenciden çıkarılan sadece ince sarı bir limon tabakası kullanıyoruz. Rafine yağı dökün ve suya batırılabilir bir nozul kullanarak yeşil karışımı delin veya sabit bir karıştırıcı kabında ezin.
 4. Bütün yumurtalar (4 adet) protein ve yumurta sarısı şeklinde bölünmüştür. Tüm protein kütlesi temiz ve kuru bir kaba konur ve buzdolabına koyarken. Orada 2 tane daha protein ekleriz (bisküvi yapmak için tam olarak 6 tanesi olmalı). Bir yumurta sarısını ıspanak karışımına bir bardağa batırın, sonra şekerin üçte birini (50 g) dökün.
 5. Maksimum bir homojenliğe kadar bir blender ile tekrar çalışıyoruz.
 6. Kalan üç yumurta sarısı, kalan şekerin yarısı ile kaplanır (50 g).
 7. Şeker taneleri tamamen çözülene kadar bir mikserle çırpın – kütle hafiflemeli, hacmi yükselmeli ve krema gibi bir dokuya dönüşmelidir.
 8. Ispanak püresini ekleyin, pürüzsüz hale gelinceye kadar karıştırın.
 9. Sincaplara dönüyoruz (hatırlayın, 6 tane var) Bir karıştırıcı olarak çalışmaya başlıyoruz, kütleyi pompalamak ve beyazlatmak için çırpmak. Proteinler yumuşak “havadar” köpük haline gelir gelmez, devirlerin hızını arttırır ve son 50 g şekeri küçük porsiyonlara dökmeye başlarız.
 10. Kalıcı zirvelere yendi. Kase eğilir ve döndürülürüz – eğer proteinler sağlam bir şekilde yerinde kalır ve duvarlar boyunca yüzmezlerse, kütle doğru ve yeterince kırılır.
 11. Unu karıştırın ve kabartma tozu ile eleyin. Ispanak tabanına küçük bir kısım (yaklaşık çeyrek) ilave edilir. Karıştırınız.
 12. Daha sonra ıspanak hamuru proteinlerin yaklaşık dörtte birine aktarılır.
 13. Silikon bir spatula kullanarak kesinlikle aşağıdan yukarıya karıştırıyoruz. Böylelikle, proteinleri değiştirerek unu homojen, muhteşem bir ıspanaklı hamur yoğuruyoruz. Her zaman bir spatula ile kesinlikle aşağıdan yukarıya doğru bir yönde çalışıyoruz ve başka bir şey yapmıyoruz! Hassas bir hamurun çökeltilmemesi önemlidir, bu yüzden acelemiz yok ve keskin ve aktif hareketlere izin vermiyoruz.
 14. 20 cm çapında bir pişirme kabı alın Alt kısmı parşömen kağıdı ile örtün, duvarları yağlamayın. Hamuru hazırlanan kaba aktarıyoruz ve ısıtılmış bir fırına koyuyoruz, yaklaşık 50 dakika boyunca 180 derece fırında pişiriyoruz. Yeşil kırıntının merkezini tahta bir şişle delip hazırlayarak hazır olduğumuzu kontrol ediyoruz – çiğ pişmiş hamur izleri olmadan kuru kalmalıdır.
 15. Yeşil bisküviyi soğutun ve kalıptan çıkarın. Üst bir tepeye yükselirse, bıçakla kesin. Fırınlamayı üç öze kek halinde kesin.
  Ispanaklı Kek Kreması
 16. Soğuk kremayı vanilya şekeri ve pudra şekeri ile yumuşak doruklara çırpın (korol izlerinin yüzmeyi bıraktığı ana kadar) çırpın.
 17. Oda sıcaklığında krem ​​peynir ekleyin, hafifçe çırpın (pürüzsüz olana kadar).
  Zümrüt Kadife Keki Montajı
 18. Tüm alana eşit şekilde yayılmış kremayı yaklaşık üçte birine uygulayın.
 19. Yeşili “kuyrukları” yıkadıktan ve çıkardıktan sonra, çilekleri ince tabaklara kesip, hafif bir krem ​​katmanı üzerine eşit bir şekilde yaydık.
 20. Aşağıdaki pasta ile örtün, yine kremanın bir kısmını uygulayın, meyveyi yerleştirin. Son pastayı yayarız, pastanın üstünü ve yanlarını yayarız.
 21. Bisküvinin kesme ucu kalırsa, bir blender ile karıştırın ve tatlı serpin. En az 4 saat boyunca buzdolabındaki pastayı çıkarırız (geceleri yapabilirsiniz).
 22. Servis yapmadan önce tatlıyı çilek ile hazırlayın. Örneğin, meyveleri dilimler halinde keser ve bir daire içindeki dar sıralara koyarız.
 23. Ispanaklı kek “Zümrüt Kadife” hazır! Kes ve tadın!

Afiyet olsun!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here