Malzemeler;

Yaş maya (1paket)

Ilık süt (Yarım kilo)

Sıvıyağ (1çay bardağı)

Yumurta (2adet)

Toz şeker (Yarım çay bardağı)

Tuz (1çay kaşığı)

Un (1kg)

Susam

Tarifi;

Bence simitlerin adının neden uzun bir süre açıklanmasına gerek yok bence … Evet .. evet … bunlar 5 sentlik haşhaş tohumlu simitler! 

a_girl_yes

Tadı hatırladın mı …. …. bir bütün çörekleri kuru bir şekilde kemirmek ve tadının tadını çıkarmak mümkün olduğunda! Şimdi hiçbiri yok. Şimdi dock teknolojilerini kullanarak hazırlananlar ve Sovyet dönemi rulolarına yakın durmayanlar … 

a_girl_nea

Her şeyin kendi hikayesi var. Görünüşe göre basit bir mutfak ürünü, bir simit gibi, aynı zamanda kendi sıradışı biyografisine sahiptir. Üç yüzyıl önce başladı.

İlk simit, Türkleri Avusturya’ya saldıranları çürüten Polonyalı-Litvanyalı Prens Jan Sobieski’nin kralına bir tür haraç olarak doğdu. Bu muhteşem sürücünün şerefine, yerel fırıncılardan biri ve tezgahın bir kopyasını çıkardı. Sonuç ortada bir delik olan bir topuz oldu. Avusturyalıların dilinde, üzengi simit anlamına gelir. Öyleyse ışığı gördüm ve ismini bu sızdıran mutfak zevki aldım. 

Üç yüzyıl boyunca, simitler Avrupa’dan Amerika’ya geldi ve Amerikan kültürünün ayrılmaz bir parçası oldular. New York, özellikle simitleriyle ünlüdür. Ana amacına ek olarak, sabah tereyağlı veya krem ​​peynirli sıcak simit, Büyük Elma sakinleri için bir işaret görevi görür ve güne iyi bir başlangıç ​​anlamına gelir: sabah bir simit aldım – ve gün başarılıydı, fakat alınmadı – sadece bir simit deliği açılacak. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here